Profesní životopis:

Michaela Machartová, narozena 1974 ve znamení raka

1992 – 2008 (16 let) - majitelka - JOJO WING

Jsem zakladatelkou a první majitelkou firmy JOJO WING, která samostatně působola na trhu s vybavením pro padákové sporty od roku 1992. Pojem JOJO Air Games Equipment postupně prošlo několika obory leteckých a vzdušných sportů. Jednalo se o paragliding, paramotory, kiting, powerkiting, skydiving, B.A.S.E.jumping. Kromě sportovního vybavení se firma podílela na výrobě záchranných prostředků, vojenských zakázkách a výrobky vstoupili i do katalogu armád NATO. Podílela jsem se na výrobě, vývoji, prodeji, certifikacích a řízení firmy až do její transformace na JOJO WINGS s.r.o. a prodej značky novému majiteli.

1992 – 2014 (22 let) majitelka - Para&Fly service s.r.o.

Jako zakladatelka a majitelka školy sdružující sporty pro které vyráběl vybavení JOJO WING jsem se stala držitelkou licencí pro výcvik paraglidingu a paramotorů. V roce 2004 jsem si pro vedení střediska bezmotorového výcviku na doporučení vybrala mladého inspektora Mirka Volného a tím započala naše spolupráce. Vždy jsem práci pro Para&Fly service spojovala s paraelními projekty spojených s létáním, turistikou, rozvojem výukových metod, osobného rozvoje pilotů.

V rámci projektu AeroLife vznikla nová profese lektorky vznášení. Kromě dospělých se věnuji programům pro děti. Jedná se o popularizaci leteckých sportů a změnu pohledu a přístupu k létání. Výzkum historie padákových sportů, technologie výroby a konstrukcí přechází v technologii výcviku, výcvikových pomůcek a metod a práci s lidskou psychikou a myslí nejen v krizových situacích. Prožitková pedagogika, rozvoj dětské a lidské hry, hazadrní chování, sebepoškozování, diagnostika, korekce chování skrze jiný úhel pohledu, léčení slovem, ochrana a hodnota lidského života a zvyšovaní jeho kvality.

2014 AeroTerapie zakladatelka metody osobního růstu vznik AeroLife Art s.r.o.

... když Vám jde o život! Aby Vás bavil, aby se Vám vyplnil, aby včas a beze strachu skončil.. AeroTerapie je o tom jak zkusit jiné energie. V jednoduchosti je krása a racionální vysvětlení pro zjednodušení života. Letci žijí už víc jak 100let mezi nebem a zemí. Většina z nich vnímá, že Něco nad nimi a s nimi ve vzduchu Je, ale pro osvobození od nefunkčních pravidel nacházejí jiná jména než ta oficiální. V létání není systém omezen na jednu nebo dvě šance. Piloti a lidé okolo létání pracují jinak s myšlenkami a myšlením obecně. Tento přístup je již dostatečně zmapován a lze jej předat dál. I bez pilotního výcviku. Neboť i piloti touží po dalším sebezdokonalení a ta jsou později možná pouze zas až na zemi. A snem každého pilota je umřít zdravý, smířený a přiměřeně opotřebovaný.

Vybrané závodní úspěchy v motrorovém paraglidingu:

• Tituly jsou mezi muži! (ženská kategorie nebývá ustanovena)
  • 1.místo - absolutní Mistr republiky v paramotorech - trojnásobné vítězství v seriálu mistrovství republiky 2005

• 1.místo - Týmový titul MS Francie 2005

• 2.místo a 1.místo - titul vicemistra Evropy v individuálním hodnocení + týmový titul místrů Evropy Španělsko 2006. První vítězství ženy na mistrovství Evropy v paramotorech.

• 3.místo a 1. místo Titul druhého vicemistra světa v individuálním hodnocení + týmový titul mistrů světa 2007. První vítězství ženy na mistrovství světa v paramotorech.

• 1.místo - Týmový titul doplněný o titul nejlepší ženy Evropy v individuálním hodnocení Polsko 2008. První individuální vítězství ženy na mistrovství Evropy v paramotorech. Titul je mezi muži (ženská kategorie byla ustanovena neoficiálně)

• Letecký sportovec roku 2007 LAA ČR a federace leteckých novinářů February 2008

instruktorka paraglidinguinstruktorka paraglidingu letí na tříkoce Berušce