Motorový paragliding kurz

Létání s motorovou krosnou
PPG (nebo tříkolkou MPG)

Kurz pro pilotní průkaz na motorový paragliding (PPG, MPG) je rozdělen do dvou částí

První část výcviku (bezmotorová) probíhá zcela bez pohonné jednotky, pilotní žák se učí ovládat křídlo samotné při pozemním cvičení a při letech na cvičných loučkách a kopcích. Na konci první části výcviku se dozvíte zda ihned nebo za jakých podmínek je možné pokračovat s motorem. Vybírejte z termínů našich základních kurzů : TERMÍNY 2017

Druhá část výcviku (motorová):  probíhá jako individuální výcvik (max 2 účastníci) a to na travnatém ploše/letišti  (letiště Charvátce u Loun, plocha Náčkovice, Letiště Hradčany u Mimoně, Letiště Hosín ČB). Tato část obsahuje minimálně 5 půldeních lekcí včetně přezkoušení, počet lekcí se však může až z dvojnásobit.
Výcvik se adekvátně prodlužuje o povinná opakovací cvičení při delší pauze ve výcviku (ať už vinou počasí, techniky či dalších známých i nenadálých okolností). Až po úspěšném SPLNĚNÍ všech bodů osnovy (nezaměnit s provedením) následuje zkouška na získání pilotní licence motorový paragliding (kvalifikace PPG nebo MPG). Přezkoušení inspektorem je  rozdělené na praktickou a teoretickou část zkoušky.

Cena:  1100,- půl denní lekce (bez výbavy)

Orientační cena celé motorové části výcviku je tedy 5500,- a je tedy proměnná v závislosti na potřebném počtu opakování cvičení a Vaší schopnosti vše se řádně naučit.. Berte také v úvahu náklady na vlastní stroj + pohonné hmoty nebo námi zařízenou zápůjčku (cca od 1000,- za motohodinu) .

zahrnuto v ceně:

• praktická výuka s důrazem na budoucí samostatnost
  • zapůjčení paramotorové přilby s vestavěnou vysílačkou (slyšíte nás i při plném výkonu motoru)
  • výuka teorie pro kvalifikaci pilot PPG/MPG

podmínky účasti: výborně zvládnuté čelní starty například z našeho základního kurzu. Platná zdravotní prohlídka + připravený Osobní list MPG-PPG.

průběh kurzu: setkáte se na osobní schůzce s instruktorem  domluvíte se s ním na způsobu a místě výcviku a na jakém vybavení budete kurz létat. Vždy brzo ráno po východu slunce a večer před západem se odlétají a od učí v domluvených termínech jednotlivé lekce. Kurz je zakončen složením zkoušky. První přezkoušení je v ceně půldenní lekce, když neuspějete tak za opakování se platí 500,- za každou část zkoušky..

Přihlásit se na "Motorový paragliding kurz " nebo zobrazit nejbližší termíny?

Naše nejbližší akce:

25.11.2017 Zavírání NEBE Raná24.12.2017 Výstup na horu Říp14.1. - 24.1.2018 KEŇA - os.rekordy25.1. - 4.2.2018 KEŇA - os.rekordy24.2. - 4.3.2018 Monako1.3. - 4.3.2018 Bassano del Grappa10.3.2018 Balení záložáků21.3. - 25.3.2018 Základní paragliding kurz30.3. - 3.4.2018 Základní paragliding kurz30.3. - 2.4.2018 Bassano del Grappa7.4. - 8.4.2018 Dolétání na pilotní průkaz9.4. - 22.4.2018 Trenink nad vodou + SiV