Nejbližší termíny

25.5. - 26.5.2024

Ukázat kalendář

Paravoyage - Aeroterapie

Máte chuť na něco mimořádného? Je tu pro Vás cesta napříč Franci s cílem Dune du Pyla!

To bude naše velká předprázdninová „pararoad“, vlastně by se slušelo napsat „paravoyage“, neboť budeme létat ve francouzsky mluvící oblasti, která je kolébkou evropského paraglidingu. A protože se francouzsky mluví i ve Švýcarsku, začneme tam. Tento výlet bude prostě Aeroterapie!

Chasseral, vrchol jurského pohoří, je vlastně dvojče Chasseronu, který se tyčí 50 km jihozápadně od něj. Zlí jazykové (Wikipedia) tvrdí, že je o 40 cm nižší. Z padáku ale můžete při dobré termice obhlédnout oba. Chasseral je domovský terén školy Zorro, kterou vede Hans „Hausi“ Bollinger, jeden z největších světových flígrů. Navštívíme lokální výrobnu sýra Gruyère, který tvoří základ směsi na švýcarské fondue a nejlepší vinařství v oblasti. Nocovat budeme v kempu u jezera Lac de Neuchatel a do Neuchatelu se jistě vydáme na večerní „promenade“.

Video o létání zde:

Passy – Plaine Joux, malebné místo, kde při předstartovní kontrole očima přejedete Mont Blanc. Velkorysá startovačka, dost slušné převýšení a pastva pro oči, prostě místo, kam se chce člověk vracet.
Navštívíme Saint Gervais les Bains a začneme s francouzskou gastronomií.
Přenocujeme v kempu jen pár kroků od startovačky.
V Chamonix je fakultativně možnost vyjet lanovkou na Aiguille du Midi do 3800 m a dát si půlhodinový slet přes ledovec podél štítů zpět do Chamonix na přistávačku. Vše by nám vysvětlil a vedl nás místní horský vůdce. Dobrá fyzička, perfektní starty, mačky, cepín, lano a „courage“ jsou nezbytností.

Puy de Dôme, francouzská Raná!!! Puy de Dôme je z nich nejvyšší z vulkanických kopců francouzského centrálního masívu. Ční do výše 1464 m. Je to kultovní kopec, zde poprvé ulétl rogalista 10 km v době, kdy parapentisté pořádali pouze skluzy na úpatí hory. Tyto pionýry musíme poznat a pobesedovat s nimi. Dnes vám tu v místní škole zapíchnou špendlík do mapy, jenom máte-li více než stovku. Vychutnáme si toto magické místo, navštívíme město Clermont-Ferrand, přespíme v kempu a ráno frčíme dál.

Dune du Pyla (wiki), kdo nesvahoval na největší evropské duně, nemá kompletní letecké vzdělání. Pořádá se tu paraglidingový festival Wagas. Hry s padákem všeho druhu, groundhandling, soaring, evening drinking, a písek všude. Pohoda, západy slunce nad Atlantikem. Bordeaux nebo spíše jeho satelity jako St. Emilion, Médoc, Pomerol se prostě vidět a ochutnat musí! V arcachonském zálivu se pěstují ústřice, nám pod nosem!
Bydlet budeme v mobilehomech po čtyřech až pěti lidech v kempu Petit Nice, který má svou vlastní startovačku.

Pravidla létání zde:

Videa z Dune du Pyla:

Grand Ballon, 1424 m vysoký vrchol v Alsasku na pomezí Francie, Švýcarska a Německa. Nám nepříliš známý terén, jenž má svůj klub a patrioty. V zimě lyžaře a vleky, v létě turisty a padáky. Kdo by tušil, že se vyplatí přibalit padák i třeba na cestu do Štrasburku!
Přenocujeme v kempu v údolí Ballon d´Alsace.

Změna kempů a leteckých terénů vyhrazena.

Nástupní místo: Praha-Zličín
Průvodci akce: instruktorka Míša a Ivan
S sbou: stan, spacák, karimatku, a d.

Podrobný plán cesty v PDF ke stažení

Cena komplet: 15 300 Kč

Cena zahrnuje:

• dopravu i s vývozy na startoviště;
  • startovací poplatky a poplatky za vývoz autem;
  • zapůjčení vysílačky;
  • služby instruktora PG (denní rozbor meteorologické situace, seznámení s terénem, rady a doporučení, kam a jak letět a na co si dávat pozor, apod.);
  • fotodokumentace z akce ke stažení na webu;
  • ubytování, tj. 5 nocí v kempech a 3 noci v bungalovech pro 4-5 osob na Pyle.

Cena nezahrnuje:

stravu a další volitelné fakultativní akce - např. výjezd lanovkou (cca 60€), let z Auiguille du Midi s horským vůdcem (cca. 150 €), vstupné do muzeí.

Doporučujeme:

• cestovní doklad (OP nebo cestovní pas);
  • platnou pilotní licenci, platný TP;
  • pojištění odpovědnosti vůči třetí osobě (s limity pro EU a Švýcarsko);
  • cestovní pojištění pro paragliding do zahraničí;
  • kartičku zdravotní pojišťovny (europojištěnce).

Počet účastníků: 7 + instruktor a řidič

Přihlásit se na "Paravoyage - Aeroterapie " nebo zobrazit nejbližší termíny?