Nejbližší termíny

29.6. - 30.6.2024
Dolétání na pilotní průkaz

5.7. - 7.7.2024
Dolétání na pilotní průkaz

10.7. - 14.7.2024
Základní paragliding kurz

11.7. - 12.7.2024
Motorový paragliding kurz

14.7. - 19.7.2024
Francie Mieussy

20.7. - 21.7.2024
Dolétání na pilotní průkaz

23.7. - 28.7.2024
Bivak XC

24.7. - 28.7.2024
Základní paragliding kurz

25.7. - 26.7.2024
Motorový paragliding kurz

3.8. - 6.8.2024
Začátky přeletů

3.8. - 4.8.2024
Dolétání na pilotní průkaz

8.8. - 11.8.2024
Pieve di Alpago

Ukázat kalendář
obrázky paragliding kurzy obrázky paragliding kurzy obrázky paragliding kurzy obrázky paragliding kurzy obrázky paragliding kurzy

Centrální AlpyPojeď s námi za termikou do Centrálních Alp. Dle počasí bychom rádi polétali na dvou z uvedených míst: Kössen, Wildkogel, Zell am See, Greifenburg nebo Tolmin.


Kössen- je klidné městečko na rakousko-německé hranici. Startuje se ze severně orientované sjezdovky jižně od města. Na start se dostaneme lanovkou za cca 11 Eur. Je to místo s vlastním mikroklimatem, které je chráněno před silnými větry vysokými horami kolem sebe. Místní lidé říkají, že statisticky tady jde létat více dní v roce, než kdekoli jinde v severních Alpách.

Údolí Pinzgau (mezi Salzburgem a Innsbruckem): Údolí se táhne od východu na západ od městečka Krimml až k Zell am See a je velmi známé pro svou kvalitní termickou aktivitu. Nad hřebenem se dá letět poměrně jednoduše přes 50km tam a to samé zpátky. Na start ve výšce okolo 2000m se dostaneme lanovkou za cca 21Eur na den i se startovními poplatky. Přistání je na rozlehlých loukách v údolí.Díky jednoduchým startům i přistání je výlet vhodný i pro začátečníky. Dle počasí a situace pravděpodobně výlet nakombinujeme ještě s létáním v Greifenburgu.

Tolmin- hory v této oblasti dosahují výšek přes 2000m. Většina místních startovišť neleží sice v závratných nadmořských výškách, ale úzká a hluboká údolí, dávají zdejším terénům neobvykle velká převýšení. Spolu se strmými nasluněnými svahy jsou tak mohutnými zdroji termických proudů.Dna úzkých údolí jsou naštěstí rovná jako stůl a lze na nich najít dostatek prostoru pro bezpečná přistání. Podél jižních svahů, táhnoucích se příznivě od východu na západ, se dají létat dlouhé přelety s návratem, popřípadě přeskakovat z jednoho údolí do druhého a pokračovat stále dál, ke svému vysněnému „kilečku“.

Greifenburg- je rušné městečko v rakouských Korutanech, nacházející se na jižním svahu údolí mezi Spittalem a Lienzem. Již mnoho let je tento terén vyhledáván pro exclusivní termické létání paraglidingovými nadšenci z celé Evropy. Po nastoupání v termice se naskytne výhled na široké údolí s mnoha možnostmi pro bezpečné přistání, skalnaté štíty, lesy a křišťálově jasné jezero se vstupem zdarma pro ubytované v místním padáčkářském kempu.

Ubytovaní budeme v jednom z místních kempů.

 

PODMÍNKY ÚČASTI:

 • Platná pilotní licence
 • Pojištění odpovědnosti vůči třetí osobě
 • cestovní pojištění pro paragliding do zahraničí
 • Kartička zdravotní pojišťovny

Cena: 6800,–

CENA ZAHRNUJE:

 • doprava tam a zpět
 • doprava v místě konání
 • každé ráno rozbor aktuální meteorologické situace
 • mapa terénu
 • zapůjčení vysílačky
 • předáme Ti rady, jak se udržet co nejdéle ve vzduchu a na co si dávat pozor
 • na závěr bude k dispozici spousta fotek a na některých určitě budeš jak letíš

V CENĚ NENÍ:

 • stravování
 • ubytování (kemp 10 Eur/noc)
 • startovací poplatky (5 Eur/den)
Přihlásit se na "Centrální Alpy " nebo zobrazit nejbližší termíny?