Nejbližší termíny

29.6. - 30.6.2024
Dolétání na pilotní průkaz

5.7. - 7.7.2024
Dolétání na pilotní průkaz

10.7. - 14.7.2024
Základní paragliding kurz

11.7. - 12.7.2024
Motorový paragliding kurz

14.7. - 19.7.2024
Francie Mieussy

20.7. - 21.7.2024
Dolétání na pilotní průkaz

23.7. - 28.7.2024
Bivak XC

24.7. - 28.7.2024
Základní paragliding kurz

25.7. - 26.7.2024
Motorový paragliding kurz

3.8. - 6.8.2024
Začátky přeletů

3.8. - 4.8.2024
Dolétání na pilotní průkaz

8.8. - 11.8.2024
Pieve di Alpago

Ukázat kalendář
obrázky paragliding kurzy obrázky paragliding kurzy obrázky paragliding kurzy obrázky paragliding kurzy obrázky paragliding kurzy

TenerifeTenerife

ve spolupráci se školou Mistral chceme obnovit "tradici kanárských výletů" - a to protože Michal Pospíšil tam jezdí již desítky let za létáním a jedním z nejzkušenějších českcýh instruktorů. Zveme ke společné návštěvě nejpestřejšího ze všech Kanárských ostrovů, k létání na Tenerife!


Tenerife lze v rámci Kanárských ostrovů bez nadsázky označit jako skutečný ráj. Stejně jako všechny ostatní Kanárské ostrovy, také Tenerife je vulkanického původu. Jak svou rozlohou (2057 km2), tak i maximální nadmořskou výškou (3718 m) daleko překonává své ostrovní sousedy a tomu také odpovídá neobyčejná pestrost a rozmanitost krajiny, od pustého a suchého jihu přes úrodný a vegetačně bohatý sever, jehož hory jsou ve středních polohách pokryty krásnými borovicovými lesy, až po subalpinskou vysokohorskou oblast okolo nejvyššího vrcholu ostrova, Pico de Teide.

Na přelomu listopadu a prosince vyrážíme na, v této roční době, pravděpodobně nejatraktivnější a nejlepší létací terény v Evropě a blízkém okolí.


Piloti pojedou na Tenerife především létat. K dispozici jsou rozmanité terény různého charakteru. Pravděpodobně nejsilnější zážitky lze získat při létání z hlavního hřebene ostrova (astronomická observatoř Izaňa). Po startu je před tebou jediný úkol: Přistát na 12 km vzdálenou pláž u moře. S převýšením 2300 m to většinou nebývá žádný problém. I pokud cestou nepotkáš vůbec žádný stoupák, tak zažiješ fantastický půlhodinový vyhlídkový let a nad pobřeží doletíš s rezervou cca 400 m. Zkušenější piloti většinou s oblibou vyhledávají termické terény na jihozápadě ostrova. Podmínky bývají opravdu vynikající, v této roční době zde Španělé pravidelně pořádali ligové závody!

Tenerife nabízí i velmi atraktivní možnosti vyžití i pro nelétající doprovod pilotů. Při dostatečném zájmu budeme mít k dispozici tandem pro uspokojení všech zájemců o svezení. Těžko si lze představit lákavější terény pro první seznámení s paraglidingem než právě létání v přímořských oblastech. Pomineme li /standardní/ rekreační záliby jako koupání v moři a opalování na pláži, nabízí ostrov například vynikající turistické trasy (včetně častých průchodů lávovými tunely a vodními kanály). Na své si přijdou opravdu všichni. Od nenáročných začátečníků nebo rodin s dětmi až po ostřílené dobrodruhy. Na základě zkušeností z předchozích let i letos pořádáme výlet ve spolupráci s CK Canaria Travel. Díky uplatnění skupinových výhod můžeme nabídnout dobré podmínky.

Proč právě tam a v prosici?
Na Tenerife jezdíme touto dobou (přelom listopadu a prosince) už mnoho let. Je to přesně ta doba, kdy v Evropě bývá ošklivo, zima a plískanice. Dle počtu pilotů zajišťujeme zapůjčení jednoho nebo dvou minibusů. Je to výhodné díky rozpočítání nákladů na zapůjčení, naftu a hlavně není potřeba mnoho řidičů na svozy aut. Na všechny startovačky se totiž dá rozumně dostat pouze vlastním autem.

Výlet je vhodný i pro začátečníky. Instruktorský dohled a případné zapůjčení vybavení samozřejmě dle možností zajistíme. Účast celých rodin (i s dětmi) je vítán.

Cena za 10 dní: 15.000,-

v ceně není zahrnuta doprava na ostrov a ubytování
(bežný zájezd Canaria travel cca 30tis. s odletem z Prahy - vhodné i pro doprovod)

Cena určitě obsahuje:

  • předpovědi a analýzu počasí
  • přeletová doporučení, seznámení s terény
  • péče instruktorů
  • zapůjčení vysílaček
  • dopravu minibusy z hotelu instruktorů na letová místa
  • vývozy a svozy
  • případný program a doporučení pro neletové dny

 

 

Přihlásit se na "Tenerife " nebo zobrazit nejbližší termíny?