Odpovědi na Vaše dotazy

Dobrý den chtěl bych se zeptat na seskok v tandemu,jestlí je možné abych zažil seskok i když jsem invalida který špatně chodí děkuji za odpověď s pozdravem Lukáš Macko

Dobrý den, Píšete že je nutná zdravotní prohlídka, podobně jako pro autoškolu. Existuje nějaký konkrétní předpis v tomto směru? Jde mi o to, že jsem ze zdravotních důvodů nesměl rok řídit auto, teď už smím. Znamená to že bych mohl i létat, nebo jsou zde přísnější předpisy?

je možné aby člověk s epilepsií provozoval paragliging a získal licen PLa i PLb?

Dobrý den. Je možné uvažovat o paraglidingu když vážím 135kg. Udrží mne něco ve vzduchu ? ( hladovka nepomůže, vždy rychle váha zpět )

Dobrý den, uvažuji o kurzu létání na kluzáku, můžete mi sdělit na kolik mě přijde potřebná výbava pro létání. Děkuji Libor Tlapák

Dobry den je mozny kurz aj pre obcana Sloveskej republiky?Je platny pilotny preukaz po celom svete?? Dakujem

Kolik stojí takové křídlo?Při kurzu je zapůjčeno?

Zdravim.. chtel jsem se zeptat zda se muzu venovat paraglidingu kdiz trpim zavratí. A take jestli mi muzete doporucit neakou motivacni literaturu nebo i ucebnici.. Dik Honza

Může se začít s paraglidingem už v 14 letech?

Co je nutné k tomu, abych mohl samostatně látat na svahovém padáku?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zdali je možnost po získání pilotní licence půjčování padákových kluzáků na Rané a popřípadě kolik to stojí. Děkuji

obrázky paragliding kurzy obrázky paragliding kurzy obrázky paragliding kurzy obrázky paragliding kurzy obrázky paragliding kurzy

Dobrý den, Píšete že je nutná zdravotní prohlídka, podobně jako pro autoškolu. Existuje nějaký konkrétní předpis v tomto směru? Jde mi o to, že jsem ze zdravotních důvodů nesměl rok řídit auto, teď už smím. Znamená to že bych mohl i létat, nebo jsou zde přísnější předpisy?

Dobrý den, co se týká zdravotní způsobilosti, je to přímo závazný předpis s oporou v zákoně. Na rozdíl od ostatních leteckých sportů pro paragliding stačí razítko jakéhokoliv praktického lékaře!


OBĚŽNÍK PRO PRAKTICKÉ LÉKAŘE - (Ministerstvo zdravotnictví 2006)

Dne 1. července 2006 nabyl účinnosti zákon č. 225/2006 Sb., kterým se mění zákon č. 49/1997 Sb., o civilním letectví a o změně a doplnění zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony. Posuzování zdravotní způsobilosti ve smyslu zákona č. 49/1997 Sb., ve znění pozdějších předpisů, provádějí posuzující lékaři. Posuzujícím lékařem se rozumí dle ustanovení § 22 odst. 3 zákona č. 49/1997 Sb., ve znění pozdějších předpisů, lékař pověřený Úřadem pro civilní letectví, lékař zdravotnického zařízení pověřeného Úřadem pro civilní letectví, lékař zdravotnického zařízení určeného Úřadem pro civilní letectví po dohodě s Ministerstvem obrany a Ministerstvem zdravotnictví a praktický lékař.

Praktický lékař je v souladu s ustanovením § 84c odst. 3 písm. b) zákona č. 49/1997 Sb., ve znění pozdějších předpisů, oprávněn ověřovat zdravotní způsobilost pilotů sportovních létajících zařízení uvedených v ustanovení § 81 odst. 2 písm. g) až i) shora uvedeného zákona, tedy pilotů jednomístných závěsných kluzáků, jednomístných padákových kluzáků a jednomístných sportovních padáků.

Doba platnosti lékařského posudku o zdravotní způsobilosti vydaného praktickým lékařem je v souladu s ustanovením § 84c odst. 4 písm. b) zákona č. 49/ 1997 Sb., ve znění pozdějších předpisů, neomezená u osob do šedesáti let, nestanoví-li lékař s ohledem na zdravotní stav posuzované osoby omezení doby jeho platnosti. U osob starších šedesáti let je doba platnosti lékařského posudku o zdravotní způsobilosti 12 měsíců, nestanoví-li příslušný lékař s ohledem na zdravotní stav posuzované osoby lhůtu kratší.

Praktický lékař provádí lékařskou prohlídku v rozsahu lékařské prohlídky pro získání posudku o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel dle ustanovení § 6 odst. 1 vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 277/2004 Sb., o stanovení zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel, zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel s podmínkou a náležitosti lékařského potvrzení osvědčujícího zdravotní důvody, pro něž se za jízdy nelze na sedadle motorového vozidla připoutat bezpečnostním pásem (vyhláška o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel), kterou se provádí ustanovení § 84 odst. 7 a ustanovení § 85 odst. 7 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, rozšířenou o zjištění stavu pohybového aparátu se zaměřením na páteř a končetiny.